Nibblare MILWAUKEE M12 FNB16-402X 12 V
  • Best.vara
Nibblare MILWAUKEE
M12 FNB16-402X 12 V
Liten och smidig nibblare 12 V Li-Ion med kolborstfri motor. Kapkapacitet i mjukt stål 1,6 mm, i rostfritt stål 1,2 mm och i aluminium 2,1 mm. Minsta klippradie 40,7 mm. Klippbredd 5,0 mm. Maximal kontroll med 5 olika hastigheter gör den idealisk för arbete med rostfritt stål och aluminium. Elektroniskt överbelastningsskydd i både verktyg och batteri. Startfunktion med autokontroll som startar långsamt och ger full hastighet när användaren påbörjar en kapning. Verktygsfri 90° stegändring av kapriktningen. Verktygsfritt byte av stans och dyna. Spånuppsamlingspåse för en ren arbetsmiljö. Integrerad bältesklämma och remfäste. LED-belysning. Flexibelt batterisystem, passar samtliga Milwaukee M12-batterier.
Sohlbergs artnr
Benämning
Enhet
ST
Förp
1
Beskrivning
NIBBLARE M12 FNB16-4
För att kunna handla hos oss och se priser behöver du Logga in eller Skapa konto
Beställningsvara
7 artiklar
Filtrera
104226063 Nibblare MILWAUKEE M12 FNB16-402X 12 V
Best.vara Beställningsvara
6250146 Batteri MILWAUKEE M12 B2 12 V 2,0 Ah Li-Ion
9045832 Batteri MILWAUKEE M12 B3 12 V 3,0 Ah Li-Ion
Best.vara Beställningsvara
6250153 Batteri MILWAUKEE M12 B4 12 V 4,0 Ah Li-Ion
9512922 Batteri MILWAUKEE M12 B6 12 V 6,0 Ah Li-Ion
104222963 Batteri MILWAUKEE M12 HB2,5 12 V 2,5 Ah Li-Ion
104222971 Batteri MILWAUKEE M12 HB5 12 V 5,0 Ah Li-Ion